Tema: Poezi Për Familjen

Prindërit

Prindërit shumë i dua
Unë dua te krenohen me mua
Shpresoj se një ditë do t'i krenoj
Çdo dëshirë do t'ia plotësoj

Më falni nëse ju kam merzitur
Me ka ardhur pa e ditur
Shpresoj te ma falni
Por dashuria për ju është më e madhe se oqeani

Unë dua t'i shoh gjithmon të qeshur
Dhe të mendojnë vetëm për të veshur
Dua t'i harrojnë të gjitha obligimet
Dhe te mendojnë vetëm për pushimet

Një gjë mos e harroni
Keni fëmijë që çdo gjë mund t'i kërkoni
Ne ju duam shumë

- poezi nga Leonitë Bajraktari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6Më shumë nga Leonitë Bajraktari