A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Leonora Jakupi - A M'Ke Harru


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/07/2019

2019-07-12T18:00:17

Music:

Irkenc Hyka

Lyrics:

Endrit Mumajesi

Video Production:

MAX Production"A M'Ke Harru" is a new song recently added in songs archive sung by Leonora Jakupi.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Leonora Jakupi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Erysha. We wish that's the lyrics you are looking for:

Ref: (2x)

A m'ke harru
Buzet edhe puthjet ke harru
Zerin edhe emrin ke harru
A m'ke harru ayjeee ayjeee ayjeee

Erysha:

Ku jee
Edhe sot te dua si dje
Me mungon por s'mundem ta them
Ti ku je, ku jane premtimet qe mi ke dhan
Ku jee
Se nete nuk kan forc pa ty
Se s'dua te jetoj pa ty
Ti ku je, ku jane premtimet qe mi ke dhan

Ref: (2x)

A m'ke harru
Buzet edhe puthjet ke harru
Zerin edhe emrin ke harru
A m'ke harru ayjeee ayjeee ayjeee

Elinel:

Kqyre qa po t'tham
Ki dyshime, menihere thirrem n'telefon
Thirrem nese don
Me ta bo me dije se palidhje po menon
S'jam me tjeter kon
Kon e don zemra, ajo zemres i takon
E kjo zemer qe po rreh, veq ni femnes i takon
Kush o ajo femen, ishalla pe kupton
Ti ki dhe dyshime dhe po harron qe ti je my lady
Edhe pse sjom une i njejti
Sen s'ka ndrru, je hala my babe
Je hala my babe, je hala my babe, je hala my babe
Sen s'ka ndrru, je hala my babe

Ref: (2x)

A m'ke harru
Buzet edhe puthjet ke harru
Zerin edhe emrin ke harru
A m'ke harru ayjeee ayjeee ayjeeemore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019