A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Asgjë S'fitove

Krejt jemi krijesa me frymëmarrje
me gjymtyrë
Je Nejrí e s'mund të thuash që nuk bënë gabime
jemi të tillë që bëjmë edhe dallime
Ndonjëherë thjeshtë kërkon falje
në kohën kur nuk ka kohë
Koha ecën tik-tak-et e orës nuk ndalen
krejtve na mungon diçka!
tu e ditë që edhe pafundësisë nuk i shihet fundi
Asgjë s'fitove,triumf në Dashuri nuk j tregove!!

- poezi nga Leonora Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018