A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Sa Me Pelqen Te Shoh

Sa me pelqen te shoh
Qiellin e kalter
Rete e mendafshta
Detin e ujin e tij te paster
Sa me pelqen te shoh
Diellin qe shkelqen
Rrezet e tij te arta
E ku me bukur gjen
Me pelqen te shoh
Pemet e larta
Zogjte qe rrine
Mbi deget e tyre
I japin jete kesaj natyre
Me pelqen t'i shoh
E kurre s'i harroj
Tek to
Vendin tim te bukur
Shikoj

- poem written by Leticia Senaj


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  24Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019