Leutrim Kovani Poezi
Leutrim Kovani

Tema: Tregim Malli


Njerezit E Hershem

Udhetova ne koh,pertej mendimeve,me shkak dhe arsyetimin vecova!.Njerezit e hershem bota e tyre,menyra e enderrimit tim.

Me rrobe te grisura ishin ata njerez,nuk dalloheshin shum mes tyre,flisnin pak dhe hanin e pin shum,gjene e eger e kishin ne qejf.Femrat u rrin per rreth meshkujve si sherbetore te fatit,lluks nuk dinin qe quhej,as interes jo,por ishin fisnik dhe me ngjyr te erret ambientaliste.

Te fuqishem ishin njerez me plot gabime,por me te mir se ne sot qe jemi,rrenja e tyre ne vete domosdo.
Kish kuptim ateher kur thoshe e di apo nuk e di,fjala bukur nuk ekzistonte.

Njerez me pak fjal por jo te kriminalizuar por argetim te vecante gjenin me cdo gje per rreth.

Humnera iku bardhesi jete faktor ushqyes tregim i imagjinuar!.#

- Tregim nga Leutrim Kovani


- U dërgua nga Leutrim -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0