Tema: Poezi Për 17 Shkurtin


Poezi Per Pavarsin E Kosoves 2012

Afrohet 17 shkurti dhe ju dëshironi tia uroni kët festë të afërmve tuaj duke ju dërguar një mesazh në formë të poezis ?.. atëher ky artikull do ju ndihmoj pa masë ngase ne jemi munduar që ti grumbullojm në një vend të gjitha poezit më të mira për pavarsin e Kosovës.
U zgjova në mëngjes e pash një SMS
e lexova me kujdes dhe thoshte
le te feston shqipëria le të cof sërbia
urime kosovë PAVARSI.

Ditë e pritur që kaherë,
Edhe Shkurti na bëri nderë.
Muaj i shenjtë në histori,
për Shtetin tonë e Pavarësi

- Poezi nga Leutrim Rushiti


- U dërgua nga trimrushit -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Komente 15