Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lil G - 1 Arsye
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1 Arsye".
3. Video është e këngës "1 Arsye", por nuk këndohet nga Lil G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Lil G - 1 Arsye Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

27/10/2018

2018-10-27T15:28:17+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "1 Arsye" kënduar nga Lil G.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lamm-G - 1 Arsye

REFF :
1 arsyje do ta gjej, dy fjal t'omla ty ti tham
a e din se sa te ndjej, kur pran teje une jaam
oksigjen tije per mu, stilin tand veq un e duu
edhe pse sod jemi larg, bejbi you know i love you

Rap 1. miriL

se di a pot kujtona, jom aj qe s'veshi seter
qa heka te t'bona, tash ti pom ndrron me tjeter
ku met ajo dashnia, mos e hupi gjelozia
ti po thu tradhtija, po problemi o te shija
kur ta ngon kit sen, e di qe um kupton
ti je ni arsye , qe dikush sod egziston
kom dashni pa frenaa, po po na ndan largsiaa
ti je lodh me rrena, e me trillimet e mija
takimet e veres, maje n'kujtimet e tuuaa
se s'di a ki me ni ma, at fjalen TE DUA
ni sen po met marak, ni arsye qe s'ma dhave
per ty po derdhi lot , n'telefon pse um thave
me ni koh e kemi thy, mo qat ko spo du me kthy
zemren teme ta dhash ty, ti maj dy mu so tum vy
qdo dashni ka padrejtsi, po e jona s'pat tradhti
Un hala e du at qiken, po ajo mu Nuk e diii

REFF: WaaL
1 arsyje do ta gjej, dy fjal t'omla ty ti tham
a e din se sa te ndjej, kur pran teje une jaam
oksigjen tije per mu, stilin tand veq un e duu
edhe pse sod jemi larg, bejbi you know i love you

RAP 2. Lamm'G

ni arsyje qe u pam, shum arsye qe u ndam
e arsya qe sjem bashk, njani tjetrin pse e sham
po takohum ne qytet, ti me tjeter une vet
pse po bohesh qe s'pom she, a nashta pot vje siklet
e di pse u prishe, mas ni lojes me shishe
ta putha shoqen tane, e ti me ni qoshe rrishe
tu pi caffe tu bo llafe, gjelozia t'ka tranu
kur ma lishe shoqen vet, menxi pritke memu gju
naten neper shi, ni dhurat ma pate dhon
sha ka pas aty se di, se n'rrug e pata lon
Zoni jem o tut mungu, ski me ni ket melodii
konga jem do t'jet ilaq, mas keqti kur ki mu ni
koha na mashtroj, qe ka fund ni dit se dita
ti e shite veten loqk, e une sen nuk e shita
Syn e di pse ike, e e di kush pati faj
Po Nese lypet Fajtori, prap e di qe un jom aj..!

REFF 2X:
1 arsyje do ta gjej, dy fjal t'omla ty ti tham
a e din se sa te ndjej, kur pran teje une jaam
oksigjen tije per mu, stilin tand veq un e duu
edhe pse sod jemi larg, bejbi you know i love you

Street Albos - 1 Arsye

Perballna me ma t'keqen e sun rri n'kam t'mija
apet nuk dorzohna edhe pse m'lan shoqnia
ma t'parin vram mu tani krejt dostat vrami
u lodha prej njerzve tu than kqyre ky harami
çdo problem m'ka lodh sikur gripi kur ta ngjet
t'man nja 2 jav masanej hekt
1 jet u thy mos um prit se sjom me ty
sun um kqyr ma n'sy gjithqka tash u kry
n'dhe tu u zhagit m'kan lshu edhe fuqit
ska qa mu qudit nese kerkush su merzit
ajo ke veq 1 anderr ose dezhavu i radhes
gzohna çdo mengjes per faktin qe jom gjall
ti thash kto fjal i thash me zemer
mos e shti veten n'telashe per pak emer
se emrin e bon e fama vet vjen
a jet sun gjan se veq Zoti ta jep

2x:Ku jon dostat qe kurr spo ta lshojshin
tash spo m'njohin e dikur mu m'thojshin
dikur ishim t'fort

E shoh veten ne pasqyr shihna qe sjom mir n' ftyr
lapsi nuk o ka qet ngjyr çdo i 2-ti shtremt um kqyr
se e din se sa po m'dhem kur po thu o dosti jem
faleminderit o man po i besoj veq grushtit tem
jeta me drit en terr po problemet po kalojkan
pasojat shpesh her mbesin po rrethanat po ndryshojkan
gjinja vujn per gabim qe e ka ba 1 fmi
deri sa nana kan tjert per to majn zi
dikush thot dostat s'ma lshojn se kom lidhje t'forta
e t'zezat qe i bana besom paraqiten n'andrra
1 sy gjum sun e bana,ferrkat qojn limit metvegjes
çdo her e ma shum tu i kuptu shpresat e jetes
ngom qa po thom ngom e maj n'men
kerkush so per gjith e per gjith nuk osht sen
pshurrsha n'karrier qa po t'vyn fama e suksesi
pa dosta kur t'metsh ka me t'dek interesi

2x:Ku jon dostat qe kurr spo ta lshojshin
tash spo m'njohin e dikur mu m'thojshin
dikur ishim t'fort
Më Shumë Këngë Nga Lil G:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë