Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lil Koli - Hije Burgosme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Ref.x2:

Pikturoje veten si hije e burgosme, situaten pershkruaje me zemer t`plagosme, m`kujtohet kur e mora TT-n e s'palosme per qat i mshelen n`hekra sot kriminela n`dosje..

Part.1:

Krejt n`ghetto per jetesa realitet me shum pengesa do per jet rrin m`rena n`burg e do hala rrin neper kthesa, jetoj sot krejt pa shpresa se neser thojn osht von, me u vra 3-4 veta n`londer e din kush o kon, me origjin kuksian shqipe edhe kavalier, sia thomi pa sigures tvret n'zemer kur e shkel.Krejt ghetto per jetesa prej n`londer n`evrop e din, vrapim edhe ma siper shum her me shku n`polici, fryn era n`agim sabahi e ngjojm kangen n`magnetofon,kur dashnin ja illustron ati si bohet mikrofon, se je shqipe me tradit me dashni edhe respekt, big tash msheli syt e para jasht vllaznia t`pret, e ti nan fshije lotin se djalit ton i vje ron, at`her shqipja ka tradit me qit pushk si veteran, se kur cubat qajn bjen shi gjun rrufeja djegen malet bohen hi, krejt ghetto i vika era.

Ref.x2:

Pikturoje veten si hije e burgosme, situaten pershkruaje me zemer t`plagosme, m`kujtohet kur e mora TT-n e s`palosme per qat i mshelen n`hekra sot kriminela n`dosje..

Part.2:

krejt ghetto me 1 an sa her knej kthena mrapsht, e thom ni fjal aty e tjerat vin paramarsh, djeget lapsi si fitil kur zemra ime eksplodon hala tingujt e t`kalumes Lil Koli prezanton, krejt ghetto rruges jetim esh fakt pa opinion, si mi ra rruges drejt kur jeton pa bab e non, krejtsisht ndryshon gjendja kur se ki kerkon afer, e bon ni shok aty e zemra thot afroi ma afer, se shum ajo ti i beson dhe ata te dun ty, ma shum se ti menon e lojm zotin t`gjykon se jeta thojn osht onderr qe ti kur se kupton per 1 sekon i msheli syt sheh menja sta pikturon, t`jesh besnik me zemer thjesht prap ti thon gabon..

Ref.x2:

Pikturoje veten si hije e burgosme, situaten pershkruaje me zemer t`plagosme, m`kujtohet kur e mora TT-n e shpalosme per qat i mshelen n`hekra sot kriminela n`dosja..

x2:

Qdo dit e merzitshme kohra t`veshtira mendoj t`jem i lir dhe ku ndodhet familja nene moj fshije lotin..


Ky tekst u dërgua nga its_gangboyLil Koli
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/09/2010


Lil Koli - Hije Burgosme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hije Burgosme".
3. Video është e këngës "Hije Burgosme", por nuk këndohet nga Lil Koli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lil Koli:


Komente 0