Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Lil Samee - Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty".
3. Video është e këngës "Per Ty", por nuk këndohet nga Lil Samee.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lil Samee - Per Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Hello"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Per Ty" kënduar nga Lil Samee.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lida - Per Ty

Se ti e di se per ty une nuk nalna,
per ty i kam une ndjenjat ma tqarta,
ca kam bo gabim tlutna ti mu falma,
edhe 1 her 1 shanc ti mu ama.

Se pse na nuk jena mo, ket sen jo se di
Malli shum em ka marr, dhe pse ti ket jo se din
jena kan bashk me njoni tjetrin
po tash u bo i koh qe sjena pa
a thu sjena kon na per njoni tjetrin
a thu na tdy kot jena nda
po ato kujtimet tona
si i fshive nga memorja
Malli ty shpejt ka met tmarr
veqse per mu sje mo gjall
jo jo sme behet von
ti ik sa me par
se pse u largove ti,
tash na tdy sdo jena ma

reff x2
Se ti e di se per ty une nuk nalna,
per ty i kam une ndjenjat ma tqarta,
ca kam bo gabim tlutna ti mu falma,
edhe 1 her 1 shanc ti mu ama.

pjesa 2
mke dasht e tkam dasht prej shikimit tpar
zemren ma ke marr ne nje moment imagjinar
duke tpar ty,
nga ty u mashtrova
zemren time te ti, un e verbova
zemra ime nga ty u mashtru
I vetmi djal qe zemra ime pat pranu
dhe hera par
Nga ti u zhgenjeva
po tash nuk do ket besim per heret tjera
heren tjeter nuk duhet provu
po osht e mira te dy me e pranu
ta pranojm te dy realitetin
Se nga ne te dy
vet kujtimet do mbesin.

Grido - Per Ty

[Grido & Kejsi:]
Per ty o moter, boten e shkatrroj
jo se nuk bon me lujt me ndenja
Per ty o moter venin po shoqroj
tu knu per ty po digjet skena
Se ti je magji
personi ma i shtrenjt
e ti mir e di
se ty te kam drit ne sy,
se ti je magji
cdo dit po i lutem, lutem
po i lutem zotit per ty...

Po i lutem zotit per ty

Po i lutem zotit per ty

[Grido:]
Momente tpa harrume,
filma tpa filmume,
biseda tma marume,
dashni e garantume,
e para sysh mu po m'dalin
kujtimet e fmijnis
tu u zan kemi lan namin,
e nganiher t'kapte inati si ather
kur i the babit
the se Grido ka thy xhamin,
po kto hic nuk kan vler,
e madhe osht dashnia
qe mes nesh kena percjell na,
me krenari e me nder,
moter ti je arsye qe perher
kam ec me kok nalt

[Grido & Kejsi:]
Per ty o moter, boten e shkatrroj
jo se nuk bon me lujt me ndenja
Per ty o moter venin po shoqroj
tu knu per ty po digjet skena
Se ti je magji
personi ma i shtrenjt
e ti mir e di
se ty te kam drit ne sy,
se ti je magji
cdo dit po i lutem, lutem
po i lutem zotit per ty...

Po i lutem zotit per ty

Po i lutem zotit per ty

[Grido:]
E qe ku jemi sot,
jom rrit jam ba burr
amo nball nuk tputh dot,
jam hala neper rrug
po s'kam perqafimin ton
edhe sa duhet me vujt
edhe zemra po pikon
edhe ni her po du me t'kerku falje
me zemer jam aty,
po me prezenc s'e majta fjalen,
sa her i mbyll syt mendoj per ty
tu hedh vallen se dashnia e par per mu
ishe ti moter bashk me nanen,
ej o mam,
e di qe zemra t'qan
po sonte kemi fest
sonte martojm princeshen ton,
kshtu qe merre babin e vllain
merre motren e dhandrin
krejt s'bashku t'hedhim valle
osht dita jon, dita jon

[Grido & Kejsi:]
Per ty o moter, boten e shkatrroj
jo se nuk bon me lujt me ndenja
Per ty o moter venin po shoqroj
tu knu per ty po digjet skena
Se ti je magji
personi ma i shtrenjt
e ti mir e di
se ty te kam drit ne sy,
se ti je magji
cdo dit po i lutem, lutem
po i lutem zotit per ty...

Po i lutem zotit per ty

Po i lutem zotit per ty

Boocky - Per Ty

Kam gabuar e di,
me shpirtin plag…jetoj cdo dite
Kam gabuar e di,
Ndonese shume larg…te ndjej serisht

Dhe pse t’veshtire e kam
pafuqi une jam
te gjej guxim e te t’shoh ne sy

Dhe cdo premtim qe dhame
T’gjitha pas i lame
Me mendjen peng vetem tek ty

(Chorus)
Vetem per ty, vetem per ty
veten mohoj per ne te dy
Vetem per ty, vetem per ty
boten sfidoj per ne te dy

Kam gabuar e di,
Cka humba une...humbe dhe ti
Me ke dhene cdo mundesi
meritoje shume, e more merzi

Dhe pse t’veshtire e kam
pafuqi une jam
te gjej guxim e te t’shoh ne sy

Dhe cdo premtim qe dhame
T’gjitha pas i lame
Me mendjen peng vetem tek ty

(Chorus)

(Bridge)
Edhe prap ne enderr embel shfaqesh
Frymen tende prane meje e ndjej
Afrohem te tprek
I verber te ndjek
Humbur kerkoj nje iluzion
Nuk je ti, nuk jam une
Nuk jemi ne...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Lil Samee:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë