Lil-T
Lil-T
Lil-T
  • Emri i Vërtetë:
  • Halil Xhafa:
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Lil-T është këngëtar. LiL-t eshte nga Mitrovica dhe eshte nga rap-artistat e pare nga ky qytet. Kenget e para ai i ka realizuar diku ne vitin 2002/3 dhe ka qene frymezim per gjeneratat e reja te Hip Hopit ne Mitrovice. Ai ka qene pjestar i labelit Under Records bashk me Shpendos por ka pas shum bashpunime me rap-artistet e Mitrovices dhe me gjere.

Në vitin 2008, Lil-T publikon albumin "Rap'typography".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0