Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi & Ardit Gjebrea - Falem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Falem në gjunjtë e tu,
bota është ndryshe,
falem në gjunjtë e tu
dhe vdekja shembet

Mos u zgjo,
ah, gjunjtë e tu, atje ëndrrat mbeten
Mos i zgjo
Në gjunjtë e tu harrova veten.

Malli po më rëndon,
Si gur në zemër
Malli po më rëndon
Ditë pas dite

Mos u zgjo!
Ah gjunjtë e tu, atje dhembja mbetet.
Mos e zgjo,
Në gjunjtë e tu kuptova veten

Një ylber i humb ngjyrat
Kur nuk të shohin sytë e mi.
Dhe kjo botë e humb qiellin
Kur nuk mbështes kokën tek ti.

Nuk të prek, se mos trembesh
Edhe nisesh për diku
Nuk ka jetë, nuk ka prehje
Pa gjumin tënd, pa shpirtin tënd, pa gjunjtë e tu


Liliana Kondakçi & Ardit Gjebrea - Falem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Falem".
3. Video është e këngës "Falem", por nuk këndohet nga Liliana Kondakçi & Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:


Komente 0