A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Linda Halimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  48
  • Vendlindja:
  • Fshati I Ri, Komuna E Vitise 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Linda Halimi është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vajza simpatike nga Vitia, Lindita Halimi u ngjit në skenë, e pushtoi atë dhe hyri fuqishëm në mesin e këngëtareve me një ego të fortë, qëllim dhe ambicie të mëdha. Duket se këto ambicie, mbase e radhisin në artisten e këngës, duke e bërë dhe një vashë me stil të veçantë. Linda di çka do nga vetja dhe synimet e saja. Linda ka një stil të veçantë dhe kjo e bën një primadonë të skenës sonë. Origjinaliteti i saj është imponues, kurse zëri i saj kumb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtare e grupit

Ngroba

Bashkëshorte e

Big D

Pjesëmarrëse në

Eurovision

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Profili

Twiter

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

SoundCloud

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Aida Baraku

Nita Latifi

Ryva Kajtazi

Vesa Smolica

Vildane Zeneli

Tori (Fitore Berisha)

Festina Mejzini

Adelina Emini

Bubulina Krasniqi

Alina Shku


Tags: Linda Halimi, Lindita, Lindita Halimi, Ngroba

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018