Më mbaj mend (për 1 muaj)


Linda Shabani - Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty".
3. Video është e këngës "Per Ty", por nuk këndohet nga Linda Shabani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Linda Shabani - Per Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/10/2012

2012-10-04T08:41:26+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Per Ty" kënduar nga Linda Shabani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dn13El - Per Ty

e di tkom merzit edhe kur je kon ngzim
e di tkam bo me u ni keq ama jo me qellim
e di tkom bo fajtore edhe kur sje kon
e di zemra jem tperket ty jo tjeter kon
ajde mkallxo drejten e jo e jo vec rrena
ajde mkallxo qe fjalet jan tverteta
nga ty prisja me shum ti kishe vec nerva
lajkatare dole zemren teme e ka ajo tjetra


mkujtohet ajo koh kur ishim bashke
rrinim bashk dit e nat
ajo koh tash per mu per mu ka vdekur
ti tash per mu per mu je tretur
mallin qe kam per ty e kam hedhur
jo se desha une por ti mkishe shkelur

Kennz - Per Ty

Memu mo nuk je pot lus veten me ru
Kom rreziku kurgjo mos met mungu
Veq met pa tu kesh
Veq met pa ty vesh
T'gjuva me buk pse ma ktheve me gur
Un sjom qe bertas e nuk sillna si kafsh
Shum pytje pom bojn qysh mujta met dasht
T'Kqiat s'ti pash se fell en ty rash
Dashni smujte me jep veq mujte me marr
hëh
Tash je hi en menime
Sum besove po fole mas shpine
A peshe qka bam e nisem per urime
Murrem ngushllime
T'miren kur te hupsh qather e vlerson
Nis e t'mungon e sun e zavencon
Niva qe mu je ka m'lyp n'tjeter kon
Si un dikon sun e gjen as n'milion
Jena kan bashk gjdo nat
Kem prit mengjese bashk
Njoni tjetrin en krah
Njoni tjetrin afat
Un e ti yeah
Un e ti yeah
Un e ti yeah
E ke dit jom psikopat
E ke dit qe jom rrugaq
E ke dit jom drogirash
T'kqiat i kom pas en asht.
E ke dit yeah
E ke dit yeah
E ke dit yeah
E ty qefi metu prish un krejt boten e kom kall
Veten nuk kom mujt me nal
Se prej kontrolle kom dal
Veq per ty yeah
Veq per ty yeah
Veq per ty yeah
Per ty diellin
E boj han
Per ty diten
E boj nat
Per ty veten keq e la
Veq buzqeshjen meta pa
Veq per ty yeah
Veq per ty yeah
Veq per ty yeah
Per ty mo s'menoj
Se tash menon per veti
Une t'mungoj
Kur t'mungon ty kujdesi
Mos fol per mu be
Se un flas per veti
Un s'flas per ty
Se per ty flet i treti
E ke dit tash nuk jem bashk.
E ke dit tash nuk jem bashk
Em ke pas n'asht
E tkom pas n'asht
Qka me bo tash
Nuk jena bashk

Lida - Per Ty

Se ti e di se per ty une nuk nalna,
per ty i kam une ndjenjat ma tqarta,
ca kam bo gabim tlutna ti mu falma,
edhe 1 her 1 shanc ti mu ama.

Se pse na nuk jena mo, ket sen jo se di
Malli shum em ka marr, dhe pse ti ket jo se din
jena kan bashk me njoni tjetrin
po tash u bo i koh qe sjena pa
a thu sjena kon na per njoni tjetrin
a thu na tdy kot jena nda
po ato kujtimet tona
si i fshive nga memorja
Malli ty shpejt ka met tmarr
veqse per mu sje mo gjall
jo jo sme behet von
ti ik sa me par
se pse u largove ti,
tash na tdy sdo jena ma

reff x2
Se ti e di se per ty une nuk nalna,
per ty i kam une ndjenjat ma tqarta,
ca kam bo gabim tlutna ti mu falma,
edhe 1 her 1 shanc ti mu ama.

pjesa 2
mke dasht e tkam dasht prej shikimit tpar
zemren ma ke marr ne nje moment imagjinar
duke tpar ty,
nga ty u mashtrova
zemren time te ti, un e verbova
zemra ime nga ty u mashtru
I vetmi djal qe zemra ime pat pranu
dhe hera par
Nga ti u zhgenjeva
po tash nuk do ket besim per heret tjera
heren tjeter nuk duhet provu
po osht e mira te dy me e pranu
ta pranojm te dy realitetin
Se nga ne te dy
vet kujtimet do mbesin.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Linda Shabani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë