A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Linda Hakaj - Zambaku I Bardhe


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

(0) 🆕

15/07/2014

2014-07-15T18:12:16

Këngë e albumit:

"Per Ju"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zambaku I Bardhe" kënduar nga Linda Hakaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Malesori - Zambaku I Bardhe

E bukur do ish pranvera,
sikur te ishe e jemja,
çele lule me petale,
ma e bukura ne fusha e male,
tjeter kujt iu fale.

Ref:
O zambak i bardhe,o zambak,
nuk patem nafak,s'patem nafak,
krejte ne jete sot i kisha dhane,
veç ti e imja me pas kane.

Shkoi pranvera,vera e vjeshta,
nuk me deshte sa te deshta,
erdhi dimeri çdo gje ngrine,
per ty e çoj kot rinine.
pse s'ma fale dashurine?

Ref: 2
O zambak i bardhe,o zambak,
nuk patem nafak,s'patem nafak,
krejte ne jete sot i kisha dhane,
veç ti e imja me pas kane.

Ismet Peja & Visar Peja - Zambaku I Bardhe

O zambak Zambaku i bardhe of of aman o zambak zambaku i bardhe of of aman,je ma e mira n'ket mahalle of of aman je ma e mira n'ket mahalle of of aman.

moj zemrush moj daklush synin sikur rrush moj zemrush moj daklush synin sikur rrush.

Falmi ZOT o kriht e pellumbit(of of aman)aman aman Falmi ZOT o kriht e pellumbit shkoj e rri n'MAHALL t HADUMIT,shkoj e rri n'MAHALL t HADUMIT,.Moj zemrush moj daklush synin sikur rrush
Moj zemrush moj daklush synin sikur rrush.ne mahhalle e ne qytete OF OF AMAN,ne mahhalle e ne qytete of of aman ty t'ka baca per kimete ofof aman ne mahhalle e ne qytete ty t'ka baca per kimete ofof aman.Moj zemrush moj daklush synin sikur rrush,moj zemrush moj daklush synin sikur rrush.

Jeti - Zambaku I Bardhe

Aman e se kam dasht
nje zambak te bardh
o me mashtroj moj nan
me mori ne qaf

Pa shiko si rrjedhin kto lot e mija
ne mes nesh ka lindur kjo dashurija

Aman mos me mbaj
koken me nje ane
o me gjith zemer moj
ty moj te kam dasht
Më Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018