Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindita Purellku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
BIOGRAFIA: Lindita Purellku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo tallava, popullore dasmash dhe popullore tetovare. Në vitin 1994, Lindita Purellku, Naser Lutfiu & Ferit Lutfiu publikojnë albumin "Syte E Tu". Në Dhjetor 2012, Lindita Purrellku merr pjesë në Fest Nota e Artë 2012 me këngën "Nuse Me Fustan Te Bardhe". Më datë 10 Korrik 2013, Lindita Purrellku publikon videoklipin "Dasma". Në Gusht 2014, Lindita Purrellku merr pjesë në Zambaku i Prizrenit 2014 me këngën "Asnjë Kujtim". Më datë 3 Nëntor 2014, Lindita Purrellku publikon videoklipin "Me ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentKenge Per Shpirtin (2018)

Gurbetqari Dasmen Po E Nis (2017)

Kenge Dasmash (2015)

Syte E Tu (1994)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alma Daci

Irma Gurakuqi

Liliana Kanina

Lumnije Menxhiqi

Ema Bytyqi

Suzana Qatipi

Entela Ilirjani

Sevi

Luljeta Kuraja

Mimoza Selimi

Tags: Lindita Purellku, Lindita Porellku, Lindita Purrelku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet