A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Serhat Nişli Feat. Lindita Purellku

Darsma Shqiptare ➡ Albanian Wedding

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Darsma Shqiptare

Kush ta blejti moj Lulije Oj orën e dorës?
Mu ma blejti oj Lulije Djali prej Kosovës

Hajde hallë e madhe,
Hajde hynë Në valle moj halla e madhe

Sa të paska hije
Si dielli kur bie Moj halla e madhe...

Hajde hallë e vogël,
Hajde kce me Lodër moj halla e vogël

Sa të paska hije
Si dielli kur bie Moj halla e vogël


Albanian Wedding

Who did buy this watch to you my love

Kosovar guy bought it to me my love

Let’s older aunt Let’s come in dance

when you dance you came up like a sun.

Let’s younger aunt Let’s dance with drum

when you dance you came up like a sun.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019