Serhat Nişli Feat. Lindita Purellku

Darsma Shqiptare ➡ Arnavut Düğünü

 Shqip ➡  Turqisht
Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »


Darsma Shqiptare

Kush ta blejti moj Lulije Oj orën e dorës?
Mu ma blejti oj Lulije Djali prej Kosovës

Hajde hallë e madhe,
Hajde hynë Në valle moj halla e madhe

Sa të paska hije
Si dielli kur bie Moj halla e madhe...

Hajde hallë e vogël,
Hajde kce me Lodër moj halla e vogël

Sa të paska hije
Si dielli kur bie Moj halla e vogël


Arnavut Düğünü

Kolundaki saati kim aldı çiçeğim?

Kosovalı delikanlı aldı onu bana çiçeğim

haydi büyük hala, haydi gir halaya

halaya girdiğin zaman güneş gibi doğdun büyük hala

haydi küçük hala. Haydi oyna davulla

halaya girdiğin zaman güneş gibi doğdun ortaya küçük hala

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019