Official Video

Liridon Rrahmani - Meka Dhe Medina  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/07/2019

2019-07-26T19:39:07A je gati vëlla sivjet
Në qabe të shkojna,
T'a krym haxhin Arafat
Ne dua të bojna,

X2
Ka than Muhamedi
Me gojen e vet,
Shpërblimi i haxhit
Ke me gjet n'Xhennet,

REF;

Meka dhe Medina
Dy vendet e shenjta,
Aty ku imani shtohet
Edhe zemra shum gezohet,
Vishu vella me Ihram bardh
Së na Haxh ne kemi ardh,
Bej Dua shto ibadetin
Së shpërblim e ke Xhennetin,

Safa merve haxhiler
Shkojm ti vizitojna,
Si Haxherja mes dy kodrav
Dhe ne të vrapojna,

X2
Sa shumë t'mira prej Allahu
Lum't n'a që i kemi,
K'naqe shpirtin o Haxhi
Dhe pi ujë ZemZemi

Ref;
X3
Meka dhe Medina
Dy vendet e shenjta,
Aty ku imani shtohet
Edhe zemra shum gezohet,
Vishu vella me Ihram bardh
Së na Haxh ne kemi ardh,
Bej Dua shto ibadetin
Së shpërblim e ke Xhennetin,


Ky tekst u dërgua nga Liridon Rrahmani