Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Vellai Im

vellau im u ba 13 vite qe nuk te takova
u ba 13vite qe as niher ste perqafova
isha e vogel 6 vjeq me le per sa shum me desht e tash smuj vjen sa dite kalojn sa festa afrohen un per ty veq ma shum permallohem nuk asht e lehte ti mu me mungu se je kan nje vlla qe kurr smundem me te harru,ishe shum e veshtir pa ty te jetoj po qka te bej as nuk di ku te shkoj ndoshta vjen dita kur do te takoj ateher do te jem e lumtur pa fund,tash vella u rrita 19 po i mbushi jam e fejuar e ti ktu nuk je ta shikoshe motren tane me velle te bardhe te me puthesh ne faqe e te me thuash udha e mbare,a veshet vella a ngjitet duvaku pa me pa ti vlla kurr sme heket meraku ti vella luftove qe un te jem ne liri te jetoj e lumtur e pa merzi po vellau elre po jetoj lumturin e gjeta po njerin qe e deshta nuk do ta shoh e nuk ka kurr shpresa te dua vellai im skenderi kurr nuk dot harroj je ne zemren time deri sa te jetoj nga motra jote lira

- poezi nga Lirije Gegaj


- Poezia u dërgua nga Lirije Gegaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7


Më shumë nga Lirije Gegaj


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet