Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lis Asllanaj - Hajgarja E Jetes Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


A vjen mes nates me mu me hec
Mei thy muret që m'kan vesh nuk osht hiq leht
Me i mbath,
K'pucet që
Përplasin dyshemes'
Pasqyrën ti t'a gënjesh
Sikur ti shpirtit tënd pi qesh
Shpirtit pi qeeeesh
Hajgarja e jetes...

Blejm' k'puca tri a katër ngjyra
Prej grimit nuk po t'shihet ftyra a-a
Mos m'trego, se nuk t'njoh
Kur fol ti i msheft mas zyrës
Flamur n'dor, or për or
Popullit prap se prap pi qesh
Krejtve na qesh
Hajgarja e jetes

Minutat fluturojn' e s'kthehen
Harrohen fajet tona shuhen e treten
Kur nuk rrnon, bota t'lavdon
Harrohen krejt të shamet
Bohësh pjes' e historis'
Fmiut jot brezin tjetër nis
Si dilli kur lind
Hajgarja e vdekjes!


Lis Asllanaj - Hajgarja E Jetes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajgarja E Jetes".
3. Video është e këngës "Hajgarja E Jetes", por nuk këndohet nga Lis Asllanaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0