Më mbaj mend (për 1 muaj)

Livia Koka
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Livia Koka është këngëtare e njohur. Livia Kola nga Tirana, ka prezantuar këngët e saj të para në diskotekat amerikane. Livia K. tingëllon si një emër amerikan. Por në fakt është një vajzë nga Tirana, e vendosur prej një dekade në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Me një ëndërr të madhe, si çdo adoleshent. Të bëjë muzikë dhe të jetë e njohur në gjithë botën. Por nëse për disa ëndrrat mbeten në sirtar, per vajzën që iku në moshën 10 vjeçare nga Tirana një dritë jeshile eshtë shfaqur në sfond. Ka pasur fatin të takoj producentin dhe kantautorin e njohur Kingsley Gardner, (i cili ka punuar me Mya, Das Efx, Diana King & Billy Crawford). Pikërisht ai ka pikasur Livian në një audicion në New York. Kur ai dëgjoi dy këngët e saj origjinale, të krijuara nga Livia dhe të luajtura prej saj në piano ai nuk kishte dyshime se Livia është një artiste e re e talentuar.

Livia Kola, e pagëzuar me emrin Livia K. Ka nisur ndërkaq punën për albumin e saj të parë që do të lançohet në vjeshte të vitit 2012, për të cilin po punon me Bojan Dugic (producent që ka punuar me Britney Spears, Beyonce, 50 Cent, J Lo, Lady Gaga, Kelly Rowland, Amber Rose). Aktualisht dy këngët e saj të para po luhen në diskotekat amerikane, ndërsa e ardhmja e saj premton shumë. Përveç muzikës, Livia punon edhe si modele si edhe ka marrë një rol për një film të cilin do ta xhirojë këtë verë, ndërsa vazhdon studimet për mjekesi.

Më datë 2 Qershor 2012, Livia Koka publikon videoklipin "Till I Say So".

Më datë 10 Tetor 2012, Livia Koka publikon videoklipin "Night & Day".

Më datë 5 Tetor 2015, Livia K publikon videoklipin "Rhythm Of My Heart".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera

Më shumë artikuj nga Livia Koka »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet