A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Ku Eshte Pranvera?

-ku eshte pranvera?-pyeti Erleta
-si mund ta shohim?-pyeti valbona
-ju ndihmoj une-tha dielli dhe
shpejt e shpejt shkriu bora.

ato kerkuan neper
lendina dhe neper parqe
u lodhen ca,u ulen dhe mblodhen
lule,manushaqe dhe luleshqerreza


ato u ndalen morren vendim
ta therrasin:PRANVER EJA TI!
tok erdhen dallendyshet
duke kerkuar qerdhet...

- poem written by Liza Musliu


- Submitted by Liza Musliu -

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  21


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018