Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lloch - Çizmet E Mia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

REF.
Qysh? Si? Nga? Dhe por..si GDP-ja n'Singapor...
Tash na mujna me kan trend, mas do vjete jem folklor..
Kur pe shoh ket uniformë, po nihna si Perandor..
Me ni dorë çeka,e qipa,edhe çizmet n'tjetren dorë...

Verse.

Çizmet e mia,sikur kpuct e Migjenit...
Textet e mia,sikur himni i Asdrenit...
lapsin e mreht,sikur brinat e Drenit...
Pa asni cent ne xhep,i kom hi terenit.

Pushken’n krah,jem tu gju delitanta.
S'kem ilegal,veq do texte n'qanta.
Na sjem IN,kem ambicje te veqanta.
Arti u shpik,na po bojm varianta.

T'hi ne kalim, si Ambullanta..
Rol i tjerrun thujëm Hans Landa...
Seket n'çizme sikur dhurata...
From Atlanta,to Atalanta.

Nuk ti ndrroj as me Jordan-ka...
Louis Vuitton-ka,e Gaban-ka..
Balenciaga,e Adidas-ka...
Mathen çizmet,mushet arka..

Tu fitu si Joe Biden,une spo boj gjo po ha badem..
Abdul-Jabbari i parodisë,une ti marr pikt'ty me karrem...
Ç'ka qenë,Ç'është,dhe Ç'do të bëhet…krejt i gjen te çizmja jem..
Kryeministrat shkojn,e vijn,llochi metët fenomen...

Edhe fresh si mozzarella..
Weed-in n'tegëll,vargjet ne tela,
Tu rrjedh në, kang,e ligjerime
Po m'nguc lemza Vaçe Zela.

Ç'ka dëshiron,mu bo kur t'rritësh?
A reper a Jogobella.?
Veq me bo diqka,për herë të parë.
Se kom pas lehtë.Josip Rela...

Ik ik ik ik hajvan,virus Wuhan...
Artin tond,kërkush s'pe han..
Kërkush s'han shit,kur ka shafran
Qizmet ti jap,po nuk te bijn taman..

Ti ham ham ham,unë tu lanë nam..
Tuj dhan ngjyra tulipan…
Pak kitare,nji tupan..
Ta pij bitën,si ajran..

U nisë per llogo,e u bo brend..
U nisë veq hajt,e u bo shum trend..
Tu e bo ni punë, qe s'marr vesh sen
Prej tra la la,tash La La LAND...

Kom lujt fer,kom lan Fërkem.
LLoch Matranga Fenomen..
Mlidhnu krejt estrada bashk
Une ju shti te çizmja jem.

Tu fitu si Joe Biden,une spo boj gjo po ha badem..
Abdul-Jabbari i parodisë,une ti marr pikt'ty me karrem...
Ç'ka qenë,Ç'është,dhe Ç'do të bëhet…krejt i gjen te çizmja jem..
Artistat shkojn,e vijn,llochi metët të njëjtin venë...

REF:
Qysh? si? nga? dhe por..si GDP-ja n'Singapor...
Tash na mujna me kan trend, mas do vjete jem folklor..
Kur pe shoh ket uniformë, po nihna si Perandor..
Me ni dorë çeka,e qipa,edhe çizmet n'tjetren dorë...

OUTRO:
Maje në men,qe ko me u majt n'men...
E kom fjalën,për shekullin që vjen...
Tu ja lexu vetës tem biografin n'tren..
Ni fmi i thojka nanës t'vet,Lloch Matranga ish kan RREN..
E nana,si thojka sen,a fmia e ka me ven..
Shhhhh...shuj...se llochi po flen...


Ky tekst u dërgua nga Fansi i Loch MatrangaaLloch
Publikimi: 18/04/2021


Lloch - Çizmet E Mia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çizmet E Mia".
3. Video është e këngës "Çizmet E Mia", por nuk këndohet nga Lloch.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lloch:


Komente 0