Loco
Loco
Loco
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Loco është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në Shtator 2007, Don Arbas merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Biach", në bashkëpunim me Loco.

Në Shtator 2007, Loco merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Grill".

Më datë 19 Korrik 2008, Speya publikon videoklipin "Speya Nclub", në bashkëpunim me Loco.

Më datë 15 Nëntor 2008, Loco publikon videoklipin "Jamaican Lady", në bashkëpunim me Arta Bajrami. Videoklipi u prodhua nga Pulla.

Më datë 25 Mars 2010, Loco publikon videoklipin "E Dashura Nene", në bashkëpunim me Don Arbas.

Më datë 27 Qershor 2010, Loco publikon videoklipin "Champions Liga", në bashkëpunim me M-pimp. Videoklipi u prodhua nga Pulla.

Më datë 21 Shkurt 2011, Loco publikon videoklipin "Party Up", në bashkëpunim me Don Arbas. Me këtë këngë, Loco merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 6 Korrik 2011, Loco publikon videoklipin "So Fly", në bashkëpunim me Albochino & Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 26 Gusht 2011, Loco publikon videoklipin "Për Qef", në bashkëpunim me Sima.

Më datë 28 Prill 2012, Loco & Profa publikojnë videoklipin "Arbasick", në bashkëpunim me Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Më datë 1 Korrik 2012, Fjolla publikojnë videoklipin "Boy", në bashkëpunim me Loco. Me këtë këngë, Fjolla marrin pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 23 Gusht 2012, Loco publikon videoklipin "Engjull". Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Më datë 1 Janar 2014, Blendi-G publikon videoklipin "One Two Step", në bashkëpunim me Loco.

Më datë 20 Korrik 2015, Teuta Thaqi publikon videoklipin "A Po Vjen Ti", në bashkëpunim me Loco.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1