Më mbaj mend (për 1 muaj)

Loco - E Dashura Nene (Feat. Don Arbas)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

kam shum fjal per ty nane, e qoj mallin ton , qdo problem qe tkom sjell e di se meriton nane, veq me hek , mke rrit me mundim, gjithmon prej fmive tjer kom pas dallim, tkom pas ngre problem , smu zike vendi ven, sdisha qka o dhimbja nanes i shpirt ksaj vend, nana me rriti me ndëre , gjdo aspekt te vertet, fol babe e nane me gjak jom shqipe i vertet.
Sa ma shum e shum herr, nket jet kom gabu, prap te shpija, me shum mall nana mka pranu , nana flet pa gjum, e hupme me mend, a osht djali nshpi , nana kur nuk flen . Nana qe gjith mka ndje me rrezik, kom jetu me ni vend ku kom pas shum armik. se e ban ti per mu nan, ket e di, zemer plas me gabime per ty shum dashni .

Refrain :
Ne vetmii , Une jam
Ne vetmii , Po tretem Gjdo natë
Ne Vetmii , Une jam
Ne Vetmii , Ton jeten e kamm

Ti me linde, Dhe me rrite, Naten pa gjum me prite. Ti je Engjull qe me Mbron, Pa ty Dhimbja Mbreteron . Per ty Jeten e Jap , ''kur do'' , e jap kur do, Por prap jo nuk Mjafton. ''Nuk mjafton... ''
Per Ty Nane ket kang, Vajto ''e Vajtoo'' .. Ndal Zemer te Qmoj '' eeeehee... ''

Refrain :
Ne vetmii , Une jam
Ne vetmii , Po tretem Gjdo natë
Ne Vetmii , Une jam
Ne Vetmii , Ton jeten e kaam

E vertet Nane. Rrugt skan perfundim , mthan mos lakmo se rrugt tkeqen e bin, shpija bohet tok ,kurr rruga bohet shpi , nshpi e ka nanen , pyetja nga thmi . lutje me ni shpresë , me ju kthy gjdo nat gjall , me ju kthy nshpi , me bo ni gjum permall . Me pa ni buzeqeshe, me dit qka po bon , me dit me kon rrin me dit ka po shkon. Met marr niher Err, met majt N'gji , se cili prind hek , e perjeton n'nvetmi . E pagun me mish, e ti e lan me gjak , ndashta ta bjen punen per ta me nxer hak . Qka po na don Per tmir , e ki prej natyres, te bani me rrespekt , per ni pllam prej tyres, ja kthen fjalen nanes, nana ta fal gjith , dije zoti te shef sesht mac met grrith.

Refrain 2X:
Ne vetmii , Une jam
Ne vetmii , Po tretem Gjdo natë
Ne Vetmii , Une jam
Ne Vetmii , Ton jeten e kam


Ky tekst u dërgua nga  leonora   green4   Omeltinaa   tina1   likkaLoco
Featuring: Don Arbas
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/03/2010


Loco - E Dashura Nene
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Dashura Nene".
3. Video është e këngës "E Dashura Nene", por nuk këndohet nga Loco.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Loco:


Komente 0