Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lorenc Hasrama - T'kam Dasht Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  8

Nuk i hap dot syt digjen lot
Fati më godet nuk e ndal dot, nuk e ndal dot
Asnjë nuk ka vdek për një fjalë
Po kur jam pa ty pse jam gjallë?! Pse jam gjallë?!

E sa fort me thonj e grise zemrën time
E un duroja, se fort të doja
E sa fort me thonj e grise zemrën time
E un duroja, se fort të doja

Nuk ka me t’dasht askush si un me zemër
Eja dhe ma merr dhe jetën, veç ty të kisha unë
Nuk ka me t’dasht askush si unë me zemër
Eja dhe ma merr dhe jetën, çfare doje ti më shumë

Merr kuptim kur shpirti flet dhimbjen pa vetëdije
Damari laps e zemra makth, hala natë pa yje
Përqafoj vetminë e vals po kërcej me hijet
N’kët oqean dashnie, ti m’le vet n’anije
E po t`përcjell ngushëllime nije përmes violine
Përmes pene hala flej çdo natë me gotë rakie
Shpirti klithma, dojn me myt mu durt e mia
Kohët e mira, kur kujtoj mimika dhimbja m`pret si thika

Nuk ka me t’dasht askush si unë me zemër
Eja dhe ma merr dhe jetën, veç ty të kisha unë
Nuk ka me t’dasht askush si unë me zemër
Eja dhe ma merr dhe jetën, çfarë doje ti më shumë
Lorenc Hasrama
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/09/2022
Festivali: Kënga Magjike 2022
Muzika: Irkenc Hyka
Teksti: Olti Curri, Irkenc Hyka & Olsi Bylyku
Mix&Master & Co Prod - Jojo


Lorenc Hasrama - T'kam Dasht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'kam Dasht".
3. Video është e këngës "T'kam Dasht", por nuk këndohet nga Lorenc Hasrama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lorenc Hasrama:


Komente 0