Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lori - Ajo Nuk Eshte Une  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Komente

Asnjë Koment

10/12/2019

2019-12-10T17:00:01+00:00Ne u takuam krejt rastesisht
u pershendetem perzemersisht
ajo kish floket mbi supet tua
sa shum me ngjante muaa
pse mu duk ashtu
me than dhe tjeret se me ngjante shume
paske kerkuar nje sikur un
ne shikim te pare dukeni ok
por un e di e ndjej
nuk eshte ashtu

e mori stilin tim
e vuri grimin tim
dhe fustan te ri ka vesh te duket bukur
pse mu duk ather
imitim pa vler
jo ajo kur ty nuk do t'ben te lumtur
me fal te lutem shum
ajo nuk eshte unë

me than dhe tjeret se me ngjante shum
paske kerkuar nje sikur un
n'shikim te par dukeni ok
por un e di e ndjej
nuk esht ashtu

e mori stilin tim
e vuri grimin tim
dhe fustan te ri ka veshur te duket bukur
pse mu duk ather
imitim pa vler
jo ajo kur ty nuk do t'ben te lumtur
me fal te lutem shum
ajo nuk eshte une

e mori stilin tim
e vuri grimin tim
dhe fustan te ri ka veshur te duket bukur
pse mu duk ather
imitim pa vler
jo ajo kur ty nuk do t'ben te lumtur
me fal te lutem shum
ajo nuk eshte une


Ky tekst u dërgua nga zamire
Më Shumë Këngë Nga Lori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet