A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Haradin Bajrami

Haradin Bajrami
Trim legjendar
Ti nuk ke vdekur
Por je i gjalle

Lutove me trima
Dhe nuk u frikove
Bujari te madhe
Lirise i kushtove

Ne nuk te harrojme
Per ne je gjalle
Ke qene,dhe je
Haradin Legjendari!

Ke derdhur gjak
Dhe ke luftuar
Kete liri te madhe
Per ta fituar

Ne ste kemi harruar
Ti je ne zemrat tona
Dhe sod ne festojm
Per Guximin dhe besnikrin Tende

- poezi nga Lorik Dulla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019