Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja

Lulja e pare qeli mbi dhe
Lulja e dyte tek ne
Ajo ishte mençuria
Qe u rrit pak nga pak
Dhe neve ju mesues na e dhatë
Mesueses se dashur
7marsin ja urojmë
Dhe lulet me te bukura
Ja dhurojme
7 marsi po vjen
Oh sa gezim
Me Lule mbushi Gjithe vendin tim.

- poezi nga Lorna Pjetri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  78Më shumë nga Lorna Pjetri