Më mbaj mend (për 1 muaj)

LRC - Ndjenje E Semure Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13

ME PARE SE KAM PROVUAR
E NUK E DI A KA KUPTIM
NDJENJE E SEMURE QE SHKRUAJ
NE DITARIN TIM

JAM I NDROJTUR SI TIP DU GJANA PRAKTIKE
E JO TA SHPREH ME SMS ,CHAT,POST ELEKTRONIKE
NDOSHTA DEMODE E PREFEROJ TE VJETREN
PER KET ARSYE PO ZGJEDH LAPSIN EDHE LETREN
E DISATA FLET QE GRIS E S'DI SI T'JA FILLOJ
JE OBSESJON PER MU RELAKS KUR T'MENDOJ
PERSHNDETJE ZONJUSH SI PO JA KALON
JAM DIKUSHI QE DICKA PER TY PROVON
JETOJM NE NJE QYTET POR TI NUK M'NJEH
TI NUK E DI ZONJUSH POR JE NDJENJA IME E RE
KLIENTI ME I RI N'LOKALIN KU TI SHKON
E KUR TI NUK JE UN IMAGJINOJ DERI VON
E SE DI SE SI TA SHPREH KAM TURP E PAK FRIK
POR E DI SE TI DO JESH E IMJA EDHE PIK
IKA NUK T'VJEN KEQ NESER KAM MSIM
MBYLLET FLETA PAR NGA DITARI IM

ME PARE SE KAM PROVUAR
E NUK E DI A KA KUPTIM
NDJENJE E SEMURE QE SHKRUAJ
NE DITARIN TIM

PERSHNDETJE ZONJUSH U BE KOH QE PO T'SHKRUJ
POR TI AKOMA NUK MA VAR PER TY UN JAM I HUJ
MOS TA ZGJAS NIGJO UN T'KAM FIKSIM
JE PERHAP 80% N'TRUNIN TIM
URREJ VETEN SI NDODHI PSE S'DI TI JAP SHPJEGIM
SHFRYHEM DUKE SHKRUJT NE DITARIN TIM
DRIDHEM TEKSA SHKRUJ JAM XHELOZ N'TY
JE BA GOC TRENDY E CA...DON ME RA N'SY
NJOH DHE TIPIN QE FLET E SE CA S M'INTERESESON
POR TA DISH ZONJUSH PO M'SHKAKTON DEPRESJON
LIDHU ME KE DO POR NUK DO T'DOJ SI UN
MUND T'JET MA I BUKUR S'DO T'DASHUROJ SI UN
PO S'KE SI TA DISH JAM I NDJESHEM TIP KOT
FAJIN MA KA VETJA DHE KY DITAR IDJOT
I VETMI KOMUNIKIM MIDIS NESH
QE NDOSHTA ASNJEHER TI S'DO TA MARRESH VESH

ME PARE SE KAM PROVUAR
E NUK E DI A KA KUPTIM
NDJENJE E SEMURE QE SHKRUAJ
NE DITARIN TIM

ZONJUSH INTELIGJENTE CA KA TE UN QE S'SHKON?!
EJJ QETSOHU AJO SE DI SE EKZISTON
KUSH FOLI APO MU DUK SIKUR
NDOSHTA KOSHJENCA IME E SEMURE
DIKUSH MA KA PREK DITARIN S'KA MUNDSI
KUSH T'KET LUJT N'SIRTAR ZONJUSH MOS NDOSHTA TI?
IK M'LE T'QET DIL NGA TRURI IM
ESHT VON T'KUJTOHESH PER DJALIN E NDROJTUR NUK KA MA KTHIM
DITARIN KTU E PATE PSE K**** SE LEXOVE
MOS U JUSTIFIKO NUK E DIJE PSE NUK KERKOVE
PO M'DRIDHEN DURT CA DREQIN KAM
AS SHKRIMI N'DITAR NUK PO M'DEL TAMAM
PO SE MARR VESH PSE K**** JAM TU SHKRU
KUR E DI MIR SE TI KURR S'KE PERT TA LEXU
LAMTUMIR ZONJUSH DITARI TASHME ESHT' MBETURIN
LAMTUMIR BIATCH GZUAR ME FOSTOKSIN...
LRC
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/03/2012
Festivali: Top Fest 9
Teksti: Florjan Isufi
Muzika: Natmir Daja
Actors: Olsi Tetaj, Kristi Kadeli & Ornis Gjini
Video Directed & Produksioni: Jotti EjlliLRC - Ndjenje E Semure
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndjenje E Semure".
3. Video është e këngës "Ndjenje E Semure", por nuk këndohet nga LRC.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga LRC:


Komente 0