Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Hajra - Lulëzoi Fusha, Lulëzoi Mali Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Lulezoj fusha, lulezoj mali
Bukuri ka ra n'dynja

Ku m'ke qene qe
M'ka marre malli
Syte e mi jane
Mbushe me vaj-e x2

Po vetë nana
Per djale te vet-e
Ku e kam djalin
Ku m'ka mbete

Porsi nata e pa hanë
Djali yt nuk sheh dynjanë x2

Po vete baba per djale te vet-e
Ku e kam djalin
C'ka eshte tuj ba-e

Ai ka vdekë e ka mbarue
Vorri i tij
I'u ka rrafshue x2


Ky tekst u dërgua nga Gezim ShkrLuan Hajra
Publikimi: 21/11/1980


Luan Hajra - Lulëzoi Fusha, Lulëzoi Mali
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulëzoi Fusha, Lulëzoi Mali".
3. Video është e këngës "Lulëzoi Fusha, Lulëzoi Mali", por nuk këndohet nga Luan Hajra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luan Hajra:


Komente 0