Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Luan Krasniqi - Dul Lulija Te Bunari  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

05/02/2014

2014-02-05T13:02:39+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dul Lulija Te Bunari" kënduar nga Luan Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Luan Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Buja - Dul Lulija Te Bunari

Ref: Dul lulija o moj te bunari oj te bunari oj mu qu k.. oj dul lulija o moj te bunari oj te bunari oj mu qu k.. oj


dul lulija dul dul te bunari thash oj zemer mu ka qu njoni , se tpash mbrapa me bötht e trasha um trullave mbone me perzi hapa. kesh tu u rrzu po hop nalt u qova, thash biatch t'shkoj shpejt ti blej do kondoma , e t'kthena prap te ti e met ther , a thu per sa muna mu kon si biqiklet , e met pshtet papq , zonin me ta shterr pak , sa osht balloni knej osht kejt OK tashmos ta nin , mos u ngut kadale mos u hup , se per marre mos u zbut, se kom qef asi t'qarta kejt t'hallakata pernime me bo kejt kejt kfata se sonte po dalim e pe kallim malin e ti bjeri defit e une kalli barin .
Ref: dul lulija o moj te bunari oj te bunari oj mu qu k.. oj , dul lulija o moj te bunari oj te bunari oj mu qu k.. oj

tu ec te posht ka mali e pash lulin te bunari ajo pike uj e une pisha bari , tu nxjer uj me kofe , e bana shoqe lulija te bunari me mu nshojke roffe ...

Motrat Mustafa - Dul Lulija Te Bunari

dul lulija te bunari
dul lulija oj nane te bunari

oh sa fort me kish marr malli
oh sa fort me kish marr malli

dul lulija n'kapixhike
dul lulija oj nane n'kapixhike

per me gjet ni djal arshike
per me gjet ni djal arshike

e oj lulije je rrit me sevda e
o pse nuk nejte bre
te baba hala e

o pse nuk nejte bre
te baba hala e

o te luti baba
te luta edhe vete
o ilir aga bre
mle edhe sivjet

o ilir aga bre
mle edhe sivjet e

t'kisha me u ba flutur
me hyp ne lise (2X)

me pa ilirn cfare dasme
ka nise e (2X)

mos pyt lulije
se eshte marre (2X)

se ilir aga
ban darsem te madhe (2X)

mos pyt lulije
se eshte marre (2X)

se ilir aga
ban darsem te madhe (2X)

Albumi: se n'parajs gurbet nuk ka

Nikollë Nikprelaj - Dul Lulija Te Bunari

Dul Lumnia te bunari
Dul Lumnia oj te bunari
oh sa shum mue ka marr malli
oh sa shum Lumni m'ka marr malli

Ooj Lumni ohhooo
uh ha

Dul Lumnia per mem prit oh
Dul Lumnia moj per mem priteeee
oh sa shum une jam merzit eh
oh sa shum Lumni Jaaaaaaam merziiiteeeeeeee

Dul Lumnia n'kapixhik ohh
Dul Lumnia moj nkaaaaaaapixhiiikeee

Per me xhet ni djal arshik oh
Per me xhet lumni djaaaaal arshik eeee ooooooooo

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Luan Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet