Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu & Liliana Kondakçi - Prane Detit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Liliana Kondakçi

04/04/2018

2018-04-04T20:33:59+00:00Kur djelli i arte plot ngrohtesi
mbi token e bukur nis gjelberimi
Djelli plot dallge plot kaltersi
ne reg sjell flladin gursza gezimi
Sa bukur deti i kalter
mbushur kenge dhe dallge plot
Une ndjej tek ty vajze e dashur
melodine edhe ritmin tone
Dhe njerzit tok mblidhen atje
qeshin e lozin me njeri tjetrin
Dhe dashuri lindin tek ne
per njerzit jeten edhe per detin
Sa bukur deti i kalter
mbushur kenge dhe dallge plot
Une ndjej tek ty vajze e dashur
melodine edhe ritmin tone


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet