A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luana Vjollca

Tags: Luana, Luana Vjollca

Vendlindja: Tirane    Jeton dhe vepron në        Mosha: 26 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Virgjeresha  
Luana Vjollca është një këngëtare e njohur dhe këndon kryesisht Pop. Luana Vjollca është e njohur si moderatore në programe të ndryshme, në një nga televizionet publikë, shqipfolës dhe si këngëtare. Syri i publikut e kapi fillimisht në daljen e saj si velinë e programit investigativ “Fiks Fare“ në vitin 2007. Më pas do të vazhdonte karrierën si moderatore në shumë emisione si “Summer Fest”, “Top Fest”, “E Diell” dhe do t`i rikthehej edhe muzikës, pasionit të hershëm. Në sezonin televiziv që sapo u mbyll, Luana pat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Luana Vjollca ka këto profile/rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  366

Luana Vjollca në Kartolina:

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018