A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Misteri

Kur fryn fllad e fryn ere
rreze se malit te gjere.
Zbardh me krye perpjet
ky misteri perjet.

Valet ne brigje
bejn kuvendime
Kerkojn vajin e durimit
ne.te miren e njerzimit .

Kjo eshte nje bot e zbehur
e nje jete e pavdekur
Ura drite vazhdon te leshoj
keshtu vuajtjet ti mbuloje.

Perse mendohen keto male
heshtin castin e kerkojne falje.
E kur shfaqet ne jete
ky misteri perhet .

- poem written by Lueda Lala


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019