A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

E Vetmuar

NJE MJEGULL PERRETH U SHTRI
MALET I PUSHTOJ
SI NJE MERIMANGE E TERBUAR
VENDIN SHPEJT MBULOJ.

NGA THELLESIA E PAFUNDME
BURON NJE MELODI
E CILA PREK TRISHTIMIN
E ME PAS KTHEHET NE CMENDURI.

E VETMUAR DUA TE QENDROJ
NE KTE ORE TE VONE TE NATES
KUR DALLGET E TRAZUARA
THURIN KENGE VECANEERISHT PER MUA

ME SYTE NGULUR NE ERRESIRE
VESHTROJ YJETNE HAPSIRE
E NDOSHTA ATO DO ME ZGJOJNE
NGA VETMIA TE ME CLIROJNE.

- poezi nga Lueda Lala


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019