A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Ai Luan Ne Piano

Ai s’mori kurre mesime pianoje.
Kujtoj prinderit tane,
shtepine pas zenkes
dhe se si drita luante
mbi tenxheren
qe njeri e flaku drejt tjetrit,
e zhurmen e forte vibrato
tek perplasej ne dyshemene e ashper

mbi te cilen tashme qendron nje piano
ku im vella ben muzike
a thua se jeta nuk i ka dhene kurre ndonje mesim
as edhe nje te vetem, mbi ate dyshemene e ashper.

- poem written by Luke Morgan


- Submitted by Iva Grillo (Perkthyesja e poezise) -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019