Tema: Poezi Për Familjen

Ai Luan Ne Piano

Ai s’mori kurre mesime pianoje.
Kujtoj prinderit tane,
shtepine pas zenkes
dhe se si drita luante
mbi tenxheren
qe njeri e flaku drejt tjetrit,
e zhurmen e forte vibrato
tek perplasej ne dyshemene e ashper

mbi te cilen tashme qendron nje piano
ku im vella ben muzike
a thua se jeta nuk i ka dhene kurre ndonje mesim
as edhe nje te vetem, mbi ate dyshemene e ashper.

- poezi nga Luke Morgan


- Poezia u dërgua nga Iva Grillo (Perkthyesja e poezise) -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7Më shumë nga Luke Morgan