A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Luli - Pritja


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/07/2013

2013-07-14T02:37:57


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pritja" kënduar nga Luli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Luli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Muhamet Bytyqi - Pritja

(1)
sonte nje zjarr e kam e kam ne zemer
endem i pa shpres vall ku je o shpirti im
loti me pikoj te thirra ne emer
rruget e shkreta mbyten zerin tim

dritare mbyllur adres e pa shkruar
kerkova un i mjeri si nje zog i trembur
puthje e pa dhen zjarr i pa shuar
zemer qe vuan ne shpirtin e trembur

refreni

loti me pikoj nata me mu foli
yjet lart ne qijell qanin bashk me mua
nga thellsija shpirtit veq nje fjal me doli
hape dritaren zemer se ende te duaaaa

(2)
heshtja e strukur nata pa mbarim
te ftoht e nates vrane shpirtin tim
lotin un e derdha perty shpirti im
dritare mbyllur dashurija ime

posht dritares tande zemra me pushoj
syri i perlotur deshti te te fliste
fjal ne fyt me mbeti shpirti me vajtoj
dritare mbyllur dashurija ime

refreni

loti me pikoj nata me mu foli
yjet lart ne qijell qanin bashk me mua
nga thellsija shpirtit veq nje fjal me doli
hape dtitaren zemer se ende te duaaaa

Ata Sevimi - Pritja

Aq afer te pata
nuk munda t'shijoj
nuk munda te prek flokun tend

Fytyra jote
diçka pershperit
me jep sinjal si nje drit

Fluturimthi shko
un si zog te ndjek
si lule te kisha qe s'guxoja te prek

Ne prehrin tend
doja naten t'kaloj
por ti ike larg e s'kthehesh dot

Sa afer ne ishim
sa larg jemi tash
do dhuroja ç'do gje
qe prap t'ishim bashk
Ne mendjen time je ti
ne mendjen tende jam un
por pse ndodhi kjo???

Mendo ti per mua
mendo ti per ne
deri n'çast te fundit
un ty do te pres

ende shpresat s'jan fikur
a thua ti ku je
do shtegtoj shum gjat
ty te gjej (ty te gjej)

Ata - Pritja

Aq afer te pata
nuk munda t'shijoj
nuk munda te prek flokun tend

Fytyra jote
diçka pershperit
me jep sinjal si nje drit

Fluturimthi shko
un si zog te ndjek
si lule te kisha qe s'guxoja te prek

Ne prehrin tend
doja naten t'kaloj
por ti ike larg e s'kthehesh dot

Sa afer ne ishim
sa larg jemi tash
do dhuroja ç'do gje
qe prap t'ishim bashk
Ne mendjen time je ti
ne mendjen tende jam un
por pse ndodhi kjo???

Mendo ti per mua
mendo ti per ne
deri n'çast te fundit
un ty do te pres

ende shpresat s'jan fikur
a thua ti ku je
do shtegtoj shum gjat
ty te gjej (ty te gjej)
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019