Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luljeta Shala - Bojna Dasem Tmadhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I (2x)

Lëshoni rrugë kësaj bukurie
Me fustan te bardh
Se po vjen nje rreze drite
Pas nanë ku me ardh

Ref

Bojna dasem t'madhe
Per djalin e par
Hajde lulë me zemer
Hajde me kemb t'mar
Shum fjal t'mira dije
Per ty lulë kan than
Do ta nderrosh djalin
Me gjtith babë e nanë

II (2x)

Edhe ty si bija tjera
T'ka nana prej sotit
Majsi mdole lulë per qefi
Si du tjeter zotit

Ref

Bojna dasem t'madhe
Per djalin e par
Hajde lulë me zemer
Hajde me këmb t'mar
Shum fjal t'mira dije
Per ty lulë kan than
Do ta nderrosh djalin
Me gjtith babë nanë

...

Ref

Bojna dasem t'madhe
Per djalin e par
Hajde lulë me zemer
Hajde me këmb t'mar
Shum fjal t'mira dije
Per ty lulë kan than
Do ta nderrosh djalin
Me gjtith babë nanë


Ky tekst u dërgua nga Nerashtalia

Luljeta Shala - Bojna Dasem Tmadhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bojna Dasem Tmadhe".
3. Video është e këngës "Bojna Dasem Tmadhe", por nuk këndohet nga Luljeta Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luljeta Shala:


Komente 0