A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Deri Sa Te Gjejme Qiellin Tone

Deri sa te gjejme qiellin tone
Lerme te shkrihem ne trupin tend
Puthjet jo te mos ndalojne
Dashuri platonike vend e pa vend

Deri sa te gjejme qiellin tone
Lerme te digjem ne zjarrin prush
Aty te mbetem pergjithmone
Mos te me gjeje me askush

Deri sa te gjejme qiellin tone
Si engjej te ngjitemi ne parajse
Zeri i shpirtit pastaj te ushtojne
O zot sa fort qenkemi dashte...

E une te therras pastaj me jehone
EJA E DASHUR NE QIELLIN TONE

- poem written by Lulzim Kalaj


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019