Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Dashurie


Gëzuar Ditëlindjen

Ka disa muaj
që sëbashku jemi
dhe ditëlindjen
për herë të parë
po ta uroj..
urime zemra ime
dhe lumturi në jetë
të dëshiroj.

Edhe pse në këtë ditë
me vlerë për ty
pranë teje nuk jam unë
nga larg po të them
gëzuar 19 vjetorin
dhe të them të dua shumë.

Të dëshiroj sukses
dhe cdo të mirë në jetë
të them të kam zemër
dhe e ytja jam për jetë.

Tani në këto qaste
po të kujtoj me mallë
ah sikur të t'kisha afër
sikur të t'kisha pranë.

Do të përqfoja fort
e kokën do ta veja
mbi supet e tua
dhe ngadalë do të kisha thënë
të dua.Dhe vetem ty të dua.

Tani po e përsëris
edhe një herë
gëzuar ditëlindjen syri im
dhe të dëshiroj sukses,
gëzim,lumturi e dashuri
në jetën tënde përherë.

- Poezi nga Lulzime Rexhepi


- U dërgua nga Lulzime Rexhepi -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  28

Komente 0