Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturie Tahiri (Lumja) - Luj Sa Je Beqare Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Luj Sa Je Beqare" kënduar nga Lumturie Tahiri (Lumja).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Duli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Dil moj çikë e hy në valle
ka ardh dita për me kalle(2)
Sonte çike ty të kam thirrë
kush si ti sëm lun ma mirë (2)

(Refreni)
Luj moj çike sa je beqare
luj qyqek ti hashiqare
Lujma belin gat e n'gat
lujma doren me sahat (2)

Luj shoten e rugovën
luje çike me themer(2)
sa shyhret ka na merr malli
kur po lun me zemer (2)

Luj moj çike sa je beqare
luj qyqek ti hashiqare
Lujma belin gat e n'gat
lujma doren me sahat (2)

Luje vallen sa tjet nata
kur si sonte qef nuk pata (2)
Luj e kesh me sy e faqe
luj moj cike se krejt na knaqe (2)

Luj moj çike sa je beqare
luj qyqek ti hashiqare
Lujma belin gat e n'gat
lujma doren me sahat (2)

Publikimi: 01/12/2002Më Shumë Këngë Nga Lumturie Tahiri (Lumja):


Komente mbi këtë këngëLumturie Tahiri (Lumja) - Luj Sa Je Beqare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Luj Sa Je Beqare".
3. Video është e këngës "Luj Sa Je Beqare", por nuk këndohet nga Lumturie Tahiri (Lumja).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.