Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturie Tahiri (Lumja) - Festojm Me Flamur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Festojm Me Flamur" kënduar nga Lumturie Tahiri (Lumja).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Burim Aliu - Festojm Me Flamur

Qosh em qosh sokakut kerret jan renit,dil moj nan te dera se krushqit jan hyp,kqyr kerrin e nuses qysh e kem ujdis,plot lule kurdela e kemi stolis.

(ref)x2
Hajde rrokni valle te bojna lume knojna me tupan festojm me flamure.

Bum e bum bojn defat qikat po na knojn,kan hyp per mi kerre me me shuplaka i mshojn,hajde lum shoferi kerret per me u nis,gutu po thot baba se miku sna prit.

(ref)x2
Hajde rrokni valle te bojna lume knojna me tupan festojm me flamure.

Vetem pes minuta sna kan mbet ma shum,dhondrri kshyr sahatin edhe po ban lum,kokan mledh shoqnia e po bojn mahi,lujn e bojn hajgare me dhondrrin e ri.

(ref)x2
Hajde rrokni valle te bojna lume knojna me tupan festojm me flamure.

Po na bin sirenat nusja paska ardh,lum nana lum nana kshyre sa e bardh,dhondrri edhe nusja si lule me flet,lule elbebie si e kem adet.

(ref)x2
Hajde rrokni valle te bojna lume knojna me tupan festojm me flamure.

Adem Ramadani - Festojm Me Flamur

Qosh e qosh sokakut
Kerret jan renit
Dil oj nan te dera
Se krrushqit jan hip
Qy kerrin e nuses
Qysh e kem ujdis
Krejt lule gurdela
E kemi stolis

Hajde rrokni valle
Te bajna lume
Te kcejna me tupan
Te festojm me flamure x2

Banen bum bam defat
Qikat po na knojn
Tani permi kerre
Me shuplaka mshojn
Hajde lum shofera
Kerret per mei nis
Gutu po thot baba
Se miku sna prit

Hajde rrokni valle
Te bajna lume
Te kcejna me tupan
Te festojm me flamure x2

Vetem 5 minuta
Sna ka mbet ma shum
Dhandrri kshyr sahatin
Edhe po ban lum
Kokan mledh shoqnija
E po bajn mahi
Lujn e bajn hajgare
Me dhandrrin e ri

Hajde rrokni valle
Te bajna lume
Te kcejna me tupan
Te festojm me flamure x2

Po na vin sirenat
Nusja paska ardh
Lum nona lum nona
Kshyre sa e bardh
Dhandrri edhe nusja
Si lule me flet
Lule e elbebija
Qysh e kem adet

Hajde rrokni valle
Te bajna lume
Te kcejna me tupan
Te festojm me flamure

Hajde rrokni valle
Te bajna lume
Te kcejna me tupan
Te festojm me flamure

Hajde rrokni valle
Te bajna lume
Te kcejna me tupan
Te festojm me flamure


Publikimi: 27/11/2012Më Shumë Këngë Nga Lumturie Tahiri (Lumja):


Komente mbi këtë këngëLumturie Tahiri (Lumja) - Festojm Me Flamur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Festojm Me Flamur".
3. Video është e këngës "Festojm Me Flamur", por nuk këndohet nga Lumturie Tahiri (Lumja).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.