A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Lutus - E Di


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/03/2012

2012-03-23T06:41:32

Participating in

Top Fest 9It's a long time that we try finding the lyrics to "E Di" sung by Lutus.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Keni - E Di

Refren:
e di qe s`m`fol pi inatit
ti m`pret posht une t`kqyri pi naltit
ki me kon e jemja ket pun e kom dit pi startit
lej foret mos i beso fatit

qka din me bo ti nuk o normal
premier secila dit sa her un me ty dal
nese najher ta kom prish ma mir po t`thom m`fal
ta ha ftyren, senet e mira te na vin kadal kadal

jo t`njejtin ven mo po du me ndrru une per cdo dit
secili gjest qe e bojna n`qytet pernime bohet hit
diten ti ma ndreq nihna si me kon fit
un po du me dal me ty thats it

un me ty prap njejt menoj cdo nat per tjetren nuk tlo
nese t`thirri prap thu qe je me fat per mu cka kishe bo

Refren:
e di qe s`m`fol pi inatit
ti m`pret posht une t`kqyri pi naltit
ki me kon e jemja ket pun e kom dit pi startit
lej foret mos i beso fatit

kejt po na njohin
ska lidhje qka folin
para meje t`nalen fjalt e di e hup kontrollin
kejt i kom t`planifikune senet qe ndodhin
ka do qe ik e vjen apet e maj kontrollin

kejt qka kom n`plan une kejt qka kom n`plan
prit veq pak e nisem qaty ku e lam
kejt qka kom n`plan une kejt qka kom n`plan
jeten tem me ty lirisht muna me bo roman

un me ty prap njejt menoj cdo nat per tjetren nuk tlo
nese t`thirri prap thu qe je me fat per mu cka kishe bo

Refren:
e di qe s`m`fol pi inatit
ti m`pret posht une t`kqyri pi naltit
ki me kon e jemja ket pun e kom dit pi startit
lej foret mos i beso fatit

Tensioni G - E Di

Nuk um mungon as un st mungoj ty
Osht diqka qe veq un e ti e dim
Osht 1 ndjenj qe e mshefmi n thellsi
So let me pranu se tutmi kohen me kthy
Vuj N`heshtje s`kom nevoj met kallxu ty
Menon qe t`urrej e un lutna per ty
S`Mujta met bo t lumtur ishalla t bon tjetri
Dashuroje shum mos i maj ment te i vjetri
Ruje sa ta kish afer mos me hup
Un msova pi gabimev t`hupa ty se s jom tut
Ta dhash besimin e ti e shkele
Dashta ty shum arsya pse ike larg meje
Munona mu qu n kom po sum majn komt
Nashta i ka fajet pija qe um ka zon

;
E di qe ton jeten ki mem mungu
T`lypa me shku se s deshta met lendu
E di t kom rrejt kur t kom than se nuk t`du
Edhe pse nuk t kom afer ti jeton me mu

E di qe ton jeten ki mem mungu
T`lypa me shku se s deshta met lendu
E di t kom rrejt kur t kom than se nuk t`du
Edhe pse nuk t kom afer dije se jeton me mu " i miss you ''
S`ka kush ma qel telefonin a di sa mka marr malli me ta ni zonin
Dikur i pata kejt tash po du veq pak
Ske qellimi jem na 2 me kanen larg'
Pom mungon drita qe dikur ndriqojke
Kur isha i merzitshem veq ajo um gzojke
Ma la 1 shej kujtim qe kurr mos me harru
Me goj mo kurr sun i thom po
Ref' 2x

E di qe ton jeten ki mem mungu
T`lypa me shku se s deshta met lendu
E di t kom rrejt kur t kom than se nuk t`du
Edhe pse nuk t kom afer ti jeton me mume zemer e du
E ky osht fakt qe kurr ska me ndryshu
Nese ti je e lumtur edhe un ka mu munu'

V-Albo - E Di

.........................................................
E jo halo n'bes liri jo n'thes
Sen sjom ka pres pre kerkujt interes
Mes n'mes t'botes bota po sillet
Un rri i ngoj gjithcka osht ka ndihet
A pom nin tash ka lloj lloj menime
Perjetime gzime momente me plot pikllime
Kujtime trralla po une hala su nala
Ska tfala per ata qe kallxojn prralla
E di shum her thu demek une zvy sen
E di qe lutesh me e pas tnjejtin vend
Plot se pranojn realitetin se pranojn
Skan pik vetbesimi vendin e par e dojn
Prit niher deri sa me rrulla tmushet topi
Luftoj per ata qe ta kom se dikur ajo hupi
Kush osht V-Albo qe u rriten nga femirija
Ju hupi dashnija tash ju rroki gjelozija
.........................................................Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018