Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lyric Master - Dua Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Pjesa e 1
Nese ti vertet me do, ashtu siq un te dua
Më thuaj ti te lutem, se çfar'ndien per mua
Për ty jetën do ta jap, vetëm ty të dashuroj.!!
Zemrën time do ta jap,dhe askush s'do t'ma ndaloj?

Mos mendo se s'të kujtoj
E as qe nuk'të ëndroj
Mos mendo se te'kam harruar
Por mendo, se sa shum të dua
Te dua, te dua, nese ti s'më beson
Pyte ti zemren time, ajo ty te tregon.

Ref1x
Dua dua,Te jesh me mua,
Ne ket nat shum te bukur,.
Dhe te ndjehem shum i lumtur

Dua dua,Te jesh me mua,
Ne ket nat shum te qet,
Te dua te dua per jet

Pjesa e 2
Ti ke hyr thell ne mua, dhe nuk del aq leht
Je e para dhe e fundit, qe e kam n'kët jet
Deri ne frymen e fundit, do te dua vetem ty
Asnje tjeter pervec teje, nuk dua t'shoh me sy..

Me ka marr malli t'shoh me sy,
M'ka marr malli t'rri me ty,
Ti je pjesa ma e bukur, ne zemer me ke hy
Me'ka marr malli qe buzen, ty un ta shijoj,
Jo se e kam puthur ndonjëherë,
Por dua ta provoj.

Ref1x
Dua dua,Te jesh me mua,
Ne ket nat shum te bukur,.
Dhe te ndjehem shum i lumtur

Dua dua,Te jesh me mua,
Ne ket nat shum te qet,
Te dua te dua per jet

Outro:
Hap zemren dhe degjo
Hap librin dhe lexo
Hap dritaren dhe shiko
T'kam ne zemer ti mos HARRO !!

Ref1x
Dua dua,(Ty t'kem pran)Te jesh me mua,(Me muaa)
Ne ket nat shum te bukur,
Dhe te ndjehem shum i lumtur

Dua dua,(Ty t'kem prannn),Te jesh me mua,(Me muaa)
Ne ket nat shum te qet,
Te dua te dua per jet.....


Ky tekst u dërgua nga Lenna   mMpOOdiLyric Master
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/05/2012


Lyric Master - Dua Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Dua".
3. Video është e këngës "Dua Dua", por nuk këndohet nga Lyric Master.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lyric Master:


Komente 0