Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lyrical Son

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1101
 • Emri i Vërtetë:
 • Festim Arifi
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Lyrical Son është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Festim Arifi, i njohur më mirë me emrin Lyrical Son, është një reper kosovar shqiptar etnik nga kryeqyteti i Kosves, Prishtina. Ai është një nga më të suksesshmit nga hip hop artistët në Kosovë. Profesori i anglishtes ne shkollen fillore i shkroi ne fletore komentin: “Nice Lyrics, Festim" dhe ketu lindi ideja e emrit "Lyrical Son". Inspirimin per tekste FESTIMI i merr nga jeta e perditshme. Eksperienca e pare ne muzike vjen ne vitin 1993 me kenge...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

PINT

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

69 🔥United State Of Albania (2019)

Rapsodët N'rap T'sotit (2016)

Zimasamshevy (2013)

Për Inati T'njoni Tjetrit (2011)

Recept (2008)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (27)

16
20
9
14
16
32
14
14
7
11
15
19
23
14
22
41
16
18
20
17

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Skivi

Getoar Selimi

Gold AG

Genc Prelvukaj

Mc Kresha

Ledri Vula

BimBimma

Action Bronson

Unikkatil

D.U.D.A.

Tags: Lyrical Son, Lirical Son, Lyricalson, Festimi, Festim Arifi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet