A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lyrical Son - Je Jasht


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  19

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Recept"


Intro:
Lyrical Son Rap's
Vigan makes dat Beat
Genc sells my shits
and we become some G's

Reptura 1:

You, check it out
Ni her moti, shum moti
Le njeri jonormal sot e ngon ti
Dul leht hiq me zor po me hater
28 janar 84
Emrin Festim mbiemrin Arifi
Me shum perkushtim familja e rriti
Kejt syt te aj plus thojshin do
Kur ti bon vjet kom me bo be nto
Ko mu bo mjek, ko mu bo doktorr
Ko me pre lek mu bo profesor
Klasen e par krejt 5she n'ditar
Klasen e dyt veq n'liber syt
Kalun do vjet edhe sdi qka i ndodhi
Per shkoll mo kurr hiq veten se lodhi
Me Gencin shum her te drejtori jom pa
Ma bojshin kqyre mir se me to nuk ka
Kqyre sa hartimin e mir e ka bo
Prej notave t'mira ven ska mo
Javen e par gati i perjashtum
N'listen e zez gjithmon i shkrum
Gjithmon i njejt krejt gjinja ndrrun
I bonen krejt, krejt perparun
Veq une meta mrapa, ej ku po shkoni
Ej spo ju njoh sa shpejt po ndrroni

Refren:

Ti m`njeh mu op menon ti
Ti sdin për mu shum moti
Ti fol qka t'konvenon ti je jasht
Ti hin fell veq per emer
Dostat i ul posht per ni femer
Ti sje kurgjo tjeter babes
Je bal./2x

Reptura 2:

Kalun do vjet njerzt non stop rrishin
N'pun t'huja let hunt i shtishin
Hajshin e folshin per mu
Nuk dishin qka thojshin per mu
Me gisht ka une bojshin e une shume high
S`tish para ftyre kqyr qka po fol
Gjeje far menyre tjeter veten me lodh
Se nuk po muj mo mi ni tu honger mut
Ju boft mir krejtve gjeni ma but
At`here ma heret kur jena kon ma fmi
Une e vigani kejt qi t'bi
15 vet n'grup e 2MC
Nuk pat tjert shkun shpejt u dhin
U mushke ditari 1-sha plot
Dojshin mem ngel hej bre robt
Gitaren me veti edhe i ngushti vesht
Tu i bo kejt per veti prej 1shit n'3sh
Pres prej shkolles drejt e n'rrug
spliffin mas molles vet n`shpi punt llug
Pare tu e lyp e that kuleta
N'borgj deri n'fyt neper minimarketa
Shpejt ndrroj jeta me qef a me zor
Prej njerit t'rruges u bona drejtor

Refren:

Ti m`njeh mu op menon ti
Ti sdin për mu shum moti
Ti fol qka t'konvenon ti je jasht
Ti hin fell veq per emer
Dostat i ul posht per ni femer
Ti sje kurgjo tjeter babes
Je bal./2x


Lyrics submited by  albani   McCaati   Danish
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019