A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Lyrical Son - High Medet High  (Feat. Real 1)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  15

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Featuring

Real 1

Song from the album:

"Recept"


(Excuse me while I light my spliff)

Hook:
Baby roll me ganja, feelin' so good from the marihuana
Baby taste so sweet, (it's all I need, it's all I need)
Baby roll me ganja, feelin' so good from the marihuana
Baby taste so sweet, (it's all I need, it's all I need)

1st verse (Lyrical Son):
Qona n'mengjes, e menzi nuk pres,
e dhezi ni spliff tmir, mos me pas mo stress
bari i mir, lara lara, sensimillia, pa fara
E nese tkan thon qe tbon dom,
(WHAT?) se besom, tkan rrejt
e ngreh sidomos kur je e lodht,
e gips don me flejt
Je me femen n'pllazh (rrollite)
po tbon masazh (smokite)
Ngrehe deri nfund, ngrehe edhe do,
bire edhe njo, deri ska mo
(ohh la la la) kom huq krejt, e spe di ku jom nis
(ohh la la la) jom bo shum gips me bari t'shqipnis

Hook:
Baby roll me ganja, feelin' so good from the marihuana
Baby taste so sweet, (it's all I need, it's all I need)
Baby roll me ganja, feelin' so good from the marihuana
Baby taste so sweet, (it's all I need, it's all I need)

3rd verse (Lyrical Son):
I'm smokin' weed while I'm crusin' on the block
The police on me way, I'm so paranoid, they stop
My car is filled up with smoke
Officer this is not (??)
So better leave us alone, give us a break
Let us get stoned, lose the hate
all I wanna do, is just to get high,
party all night with the la la la

Hook:
Baby roll me ganja, feelin' so good from the marihuana
Baby taste so sweet, (it's all I need, it's all I need)
Baby roll me ganja, feelin' so good from the marihuana
Baby taste so sweet, (it's all I need, it's all I need)


Lyrics submited by Enes   MCtringi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019