A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

M.B.F - Jeta Jem


Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/01/2012

2012-01-22T10:18:34

Jeta jem

Sa shpeit u rrita sa menja nuk ma mori
fillova dashurin qe ish si alkoholi
gabimet qe i bana n'jet nje dit do i paguaj
mendova qe ish e drejt me ndjenja qe te luaj

rinin un e kalova duke vepruar si te tjeret
duke mos menduar se po bej gabime pa vler
dashuria mu be pjes e jetes time
vazhdoja me tutje pa u pergjigjur per gabime

pas gjith atyre lidhjeve qe un i kalova
nje dit ne rrug me ty un u takova
ne fillim te perbuzja sepse sme bente per ty
po me pas fillova te shikoja me nje tjeter sy

thash un me veti ta provoj edhe nje lidhje
se per mu ndoshta osht e vetmja zgjidhje
ne fillim ne kishim vetem miqsi
e pastaj u shendrrua gjithqka ne dashuri..

(Reff ..2x )
( Jeten pa ty se imagjinoj dot
te dua k'tu edhe ne at tjetren bot
se di qfar ndodhi qe ndryshove kaq shum
dikur tek ti egzistoja vetem un )

Dikur ne te dyve na ndante vetem gjumi
a thua venin tem tjetri e nxunii
dikur jetonim bashk vetem ne te dy
po tash ti je me tjetrin e un ne vetmi

qdo nat un i kujtoj ata syt e tuu
edhe ato buz qe me lumturuan mua
frika se do te humbja ishte sa vet jeta
sepse kur te humb ty me nevojitet vetem vdekja


Lyrics submited by  flamur


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018