Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Mad Lion - Burgu  (Feat. Bardh Latifi)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/08/2011

2011-08-15T05:55:51

Këngë e albumit:

"Vul Me Gjak"
Burgu i zi
me plot ushtar te rri
kjo kang ju dedukohet juve shokt e mi
kshtu koka shkru
pa njerzt qe i doni kohen me kalu
ju ne burg te shtetit
na ne burg shtepijak
hale ka familje qe po bin ne gjak
ma mir ju qaty
ma nxorr ju jeni gjall
nana mbret ne sy gjithmone pret me mall
lexoje ti kuranin
edhe lutju shum zotit
nanes nuk ju terren kur syt prej lotit
ket sen po ta tham
se e kom provu
drejtoju veq zotit ndesh ti me pshtu
jeta esht e shkurt
deka vjen shpejt
kthehu ti njet mos gabo mi hup krejt
pi burgit kur dilsh mso e puno
zoti te ndihmon
ti kur mos u dorzoo.

Kjo kang te dedykohet ty shoku i jem
pse nuk je i lir
mu zemra pom dhem
ti ne burg je vet
kjo nuk esht e drejt
un du met pa tlir sa ma shpejt
kujto zotin dhe kur mos u dorzo
veq ai te gjykon
veq prej ti fajle kerko
gjdo njeri gabon
e vllau tpermison
as nana nuk tlen vet
kur nuk tmohon
jeta funktionon
ma mir pa plum
dija vleren jetes sa ma shum
kjo bot esht e rejshme
edhe tmashtron
mendo mir qka mir ti meriton
kjo bot kshtu e ka
ski kur knaqesi
pavarsia na erdh
e ti pe pret ne qeli
mos u dorzo ti ne terr fer te zii
po jeto qendro deri ne liri .


Ky tekst u dërgua nga Qika-nga-ch-ja
Më Shumë Këngë Nga Mad Lion:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet